Srovnání Unlocator VPN vs Opera Free VPN: Kterou z nich vybrat?

Kterou z těchto VPN vybrat: Unlocator, nebo toho více nabízí Opera Free VPN? Poměřili jsme obě služby tváří v tvář, rozdali body a dopadlo to 4/10 : 7,6/10.

Zkouška rychlosti Unlocator VPN : Opera VPN, kdo vyhrál?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o Unlocator a Opera VPN Free.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 38 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 114 Mb/s. Unlocator VPN byla o 76 Mb/s pomalejší oproti Opera Free VPN.

Průměrný upload u Unlocator VPN skript naměřil 43 Mb/s. Opera Free VPN jsme průměrně naměřili 99 Mb/s. Je tak o 56 Mb/s rychlejší.

Posledním rychlostním parametrem byla odezva, u první VPN jsme naměřili 12 ms. U druhé Opera Free VPN jsme naměřili v průměru 41 ms. Čím je hodnota odezvy nižší, tím lépe, tudíž Unlocator VPN je o 29 ms horší.

Průběžné skóre Unlocator VPN vs Opera Free VPN tak činí 4 /10 – 8/10.

Dokáže Unlocator VPN streamování Netflixu?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, Unlocator VPN to nezvládne. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Opera VPN Free cizojazyčný Netflix odblokovat neumí.

S aktivovanou VPN můžete rovněž sledovat videa na YouTube, která jsou v Česku skryta, přičemž Opera Free VPN takovou funkci obsahuje. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku neobsahuje.

Kvalitní VPN mají zahrnutu ochranu před únikem DNS, zvládají multi-hop připojení a blokování trackerů. Například Unlocator neobsahuje ochranu před vyzrazením DNS a Opera Free VPN třeba neposkytuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

V části Funkce je tak skóre 5 /10 versus 8/10.

Porazí konkurenci Unlocator VPN v nabídce zemí a serverů?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, Unlocator VPN má v nabídce 42 serverů. V katalogu Opera Free VPN jsme našli 3 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 39 víc .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u Opera Free VPN je 5. Srovnávaná VPN nabízí 37, což je o 32 víc. V tomto srovnání tak vítězí .

Sledujte také počet současně připojitelných zařízení, jichž Unlocator VPN zvládá 1. Opera VPN dokáže současně připojit neomezeně zařízení. Kompletní přehled parametrů si přečtěte v článku nejlepší VPN zdarma.

Které platformy nabízí Unlocator a které zvládá Opera VPN?

Podporovaná zařízení jsou asi nejdůležitějším parametrem VPN, Unlocator zvládne systém Android a pokrývá iOS. Srovnávaná VPN Opera VPN iPhone pokrývá, Android OS umí bez problémů připojit.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. Unlocator formálně vznikla v Dánsku. Firma provozující druhou službu je registrována v Norsku.

Appka Unlocator VPN není v českém překladu, Opera Free VPN česky umí.

V hodnocení platforem dosáhla Unlocator VPN skóre 4/10 a Opera Free VPN získává známku 6/10.

Předplatné Unlocator VPN vs. Opera Free VPN

Opera VPN Free si lze předplatit zdarma, druhou VPN lze mít za 122 Kč měsíčně. Hodnocení obou VPN za poměr cena/funkce je 2/10 pro první, respektive 10 /10 pro srovnávanou VPN.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram