Plazmová svářečka: Svářecí zdroj s plazmovou řezačkou

Plazmovou svářečku lze najít také pod označením plazmová řezačka. Plazma je totiž primárně využívána pro dělení materiálů. Ovšem některé modely přístrojů umožňují svařování i dělení materiálů v jednom, jelikož kombinují různé technologie.

Plazmová svářečka

Plazmová svářečka je poměrně specifická. Standardně jde o svářecí zdroj, který je kombinovaný s plazmovou řezačkou. V jediném zařízení tak získáte různé možnosti, dle toho, zda zrovna potřebujete svařovat, či naopak řezat materiály. Jde o skvělou volbu, pokud je pro vás nejdůležitější univerzálnost. Nepotřebujete totiž několik různých zařízení, abyste mohli využívat různých metod svařování a také dělení materiálů.

Plasmová svářečka

Plasmová svářečka kombinuje svářecí zdroj se stejnoměrným i střídavým výstupem a plazmovou řezačku. Zařízení tak využívá plazmu, primárně pro dělení materiálů. Ovšem umožňuje také svařování různými metodami. Dle aktuální situace tak můžete zvolit potřebnou funkci. Díky použití moderní technologie jde o spolehlivé zařízení s dlouhou životností, které je vhodné pro hobby využití. Nabízí totiž kompromis, když hledáte jednoduché řešení.

Plazmová řezačka

Součástí kombinovaného zdroje je plazmová řezačka, která je s oblibou využívána pro dělení kovových materiálů. Velkou výhodou je vysoká rychlost řezání a kvalitní řez s minimálním otřepem. Při řezání plazmou dochází k menší tepelné deformaci materiálu. Výhodou jsou nízké provozní náklady díky vysoké životnosti elektrody v hořáku. Přesto je však někdy nutné pořídit náhradní díly, jelikož hořák je velmi citlivý. Vybírejte proto modely svářeček, u nichž jsou náhradní díly snadno dostupné.

Plasmová svářečka umožňuje využití naplno. Jde o univerzální přístroj, který si poradí s různými materiály a jejich zpracováním.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram