Morawiecki: Putin je nebezpečnější než Hitler nebo Stalin

Polský premiér Mateusz Morawiecki ve středu označil ruského prezidenta Vladimira Putina za nebezpečnějšího, než byl německý nacistický vůdce Adolf Hitler či sovětský lídr Josif Vissarionovič Stalin.

Napsal to v článku, který vyšel v britském deníku The Daily Telegraph.

Morawiecki vysvětlil, že Putin má oproti Hitlerovi a Stalinovi k dispozici ničivější zbraně a také sociální sítě, jejichž prostřednictvím „nakazil internet miliony dezinformací“. Podle šéfa polského kabinetu je proto „jedinou šancí pro Rusko a civilizovaný svět deputinizace – podobně jako kdysi v Německu denacifikace“.

„Putinova ideologie „ruského světa“ je dnešním ekvivalentem komunismu a nacismu ve 20. století,“ napsal Morawiecki. Tato ideologie podle polského premiéra vede k tomu, že Rusko si pro sebe vymýšlí zvláštní práva, a tím představuje hrozbu nejen pro Ukrajinu, ale také pro celou Evropu. Morawiecki je proto přesvědčen, že tuto ideologii je třeba „zcela vykořenit“.

Washington DC, USA – March 6, 2014: Man and woman holding Vladimir Putin sign stating Putout during Ukrainian protest with flags by White House

„Pokud Evropa Putina nezastaví, pošle svá vojska dál do Evropy,“ varoval Morawiecki.

Rusko napadlo Ukrajinu 24. února, o stále probíhající „speciální vojenské operaci“ hovoří jako o zaměřené na demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram