Jak vybrat tu správnou topnou folii a jaké podlahové panely?

Myslíte si, že podlahové topení a topná folie není vhodná k instalaci pod laminátovou plovoucí podlahu? Můžete se mýlit! Pro začátek si zkontrolujte označení panelů (na většině z nich najdete ikonku podlahového vytápění) a poté si vyberte ten správný typ. Teplou a na dotek příjemnou podlahu si budete užívat dlouhá léta. U dnešních kvalitních podlahových panelů je bezpečné a komfortní vytápět pomocí infračerveného záření vydávaného topnými fóliemi. Ukážeme vám, jak jednoduché je nainstalovat takový systém ve vaší domácnosti podle typu podlahové krytiny.

Topná folie pod panely: jak a kdy ji nejlépe instalovat

Infračervené podlahové topení je nejlépe instalovat ve fázi výstavby nebo větší rekonstrukce domu. Tehdy máte nejsnazší přístup k podlaze, na kterou je fólie instalována, a to vám umožňuje snížit vstupní náklady. Při stavbě domu máte také možnost instalace topné folie pod potěr. Toto řešení umožňuje položit na vrch jakoukoli podlahovou krytinu a zároveň tvoří akumulační systém, což znamená, že umožňuje efektivně využívat 2. levnější tarif. Potěr absorbuje infračervené teplo a postupně jej uvolňuje do místnosti. U starších objektů je nejlepší naplánovat instalaci topné folie v rámci rekonstrukce místnosti, před položením nové podlahy, parket nebo panelů. Pokud neplánujete měnit podlahu, můžete odstranit panely, namontovat topení, které zvedne podlahu o necelých 7 mm a panely znovu položit.

Jakou topnou folii zvolit pro jednotlivé typy podlahové krytiny?

Názory, že topné folie by neměly být instalovány pod podlahové panely, jsou nejčastěji od lidí, kteří si tento systém pletou s elektrickým podlahovým topením s topnými rohožemi. Topná folie může být efektivním zdrojem tepla v místnostech s různými typy podlah.

Základem je však výběr správného typu topné folie pro danou plovoucí podlahu.

Laminované panely. Lidé, kteří chtějí na podlahu položit laminované panely, si mohou vybrat nejtenčí topné folie ve verzi HD-G.
Dřevěné panely s perodrážkou. Tento typ podlahy si vybírají lidé, kteří chtějí, aby jejich podlaha připomínala tradiční parkety. Donedávna nebylo možné instalovat topné folie pod dřevěné panely. To se změnilo po uvedení série HD-EPL topných fólií se zvýšenou pevností na trh.
Vinylové panely. Tento typ podlahy je ceněný pro snadnou instalaci a vysokou odolnost – takové panely jsou tvrdší než laminované panely. Vinylové podlahy jsou ovšem docela cool. Tento problém vyřeší oboustranně vyztužená HD-PRO topná folie vybavená „full carbon“ uhlíkovou matricí, která podlahu ohřívá nejrovnoměrněji.

Man using glue while placing tiles on the floor

Další příslušenství pro montáž topné folie pod panely

Když si chcete spočítat, kolik vás bude stát instalace topné folie pod panely, do nákladů je třeba započítat nejen samotnou fólii odpovídajících rozměrů, ale i další položky. Další náklady zahrnují: termostat, izolační podložku, parotěsnou fólii a příslušenství, jako jsou vodiče, lepící pásky a konektory. Celou sestavu materiálů si můžete zakoupit a zadefinovat pomocí konfigurátoru který naleznete na www.heatdecor.sk.

Více informací o montáži topné folie pod panely.

Máte-li zájem o podlahové infra vytápění, které vám zajistí příjemné teplo domova, kontaktujte nás a dozvíte se více o řešeních Heat Decor.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram